Tłumacz niemieckiego Katowice

Tłumacz niemieckiego Katowice

Tłumacz jako zawód

Już we wczesnym dzieciństwie bardzo polubiłam język niemiecki. Nie pamiętam od czego się to zaczęło: czy od obejrzenia w telewizji niemieckiej bajki, czy też od pewnej wycieczki do Niemiec, którą odbyłam z rodzicami. W każdym razie w pewnym momencie zdecydowałam, że chciałabym ten język poznawać. Jak już wspomniałam, moje pierwsze kontakty z tym językiem to bajka i wyjazd, ale nie potrafię uświadomić sobie chwili, w której ten język aż tak mnie zaciekawił. Wracam pamięcią do tamtych lat, ale nie przynosi to żadnego efektu. A ja bardzo chciałabym przypomnieć sobie ten moment, ponieważ poniekąd zaważył na całym moim życiu! Nie wiem skąd u kilkuletniego dziecka, jakim wówczas byłam wzięła się nagła fascynacja obcym językiem, która – co więcej – okazała się trwała. Nie zniechęciłam się bowiem w żadnym momencie i konsekwentnie uczyłam się niemieckiego przez lata. Ta postawa zaprowadziła mnie do tego, że obecnie pracuję jako tłumacz niemieckiego Katowice to miejsce mojej pracy. Nie wyobrażam sobie innej drogi życiowej. W szkole to właśnie język niemiecki był moim ulubionym przedmiotem, potem było dla mnie oczywiste, że jako kierunek studiów wybiorę germanistykę. Decyzja o specjalizacji tłumaczeniowej przyszła nieco później, ale z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że była słuszna. Bardzo lubię to, czym się zajmuję i bardzo cieszą mnie wszelkie wyrazy zadowolenia i uznania w odniesieniu do przełożonych przeze mnie tekstów. Zawsze robię to starannie, z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem dla klienta.

Pozostałe wpisy o szkole i nauce: